Актуально про головне: коучинг – студія «Будь на часі!»
29 листопада 2024 року відбулося засідання коучинг-студії «Будь на часі!», яка є традиційним аналітико-тренінговим заходом після завершення щорічного професійного конкурсу «Учитель року Олександрівщини – 2024».
До роботи в студії були запрошені директори та заступники директорів закладів загальної середньої освіти, керівники профспільнот номінованих у конкурсі предметів («Англійська мова», «Математика»). Ролі модераторів виконували працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Олександрівської селищної ради:
- Ольга КУЦАК – коуч – мотиватор, співрозмовник;
- Тетяна ЦИМБАЛЕНКО – коуч – аналітик;
- Людмила ЩЕТИНА – коуч – технічний редактор.
Метою зустрічі було визначено аналіз помилок, що мали місце впродовж конкурсних перегонів, формування відповідних корекційних кроків щодо їх усунення та опрацювання зазначеної методики з колективами закладів.
Короткий комплексний аналіз помилок на етапах конкурсу зробила Тетяна ЦИМБАЛЕНКО, коуч-аналітик. У практичному блоці гості студії разом з коучем-мотиватором Ольгою КУЦАК стали активними учасниками цікавих і різнопланових вправ:
- «Від теорії до практики: вправа «Логічний ланцюжок» (вислови думку – перевір відповідність – побудуй ланцюжок: технологія – метод – прийом – засіб); формування відповідної пам’ятки;
- Гра «Виправ помилку» (Не все те золото, що блищить, або Не все те правильно, що є в ґуґлі);
- Бліцтурнір на основі тестового діагностичного інструментарію щодо визначення рівня сформованості професійних компетентностей (колективна відповідь – миттєва перевірка);
- Мозковий штурм «Генерування методичних ідей» (групи з наданих ключових слів та словосполучень генерували науково-методичну проблему, формували - за групами на вибір – план-схему майстерки, план-схему презентації досвіду, план-схему уроку, використовуючи пам’ятку та зазначаючи поетапно таймер часу і дозування вікового рівня складності).
Після продуктивної командної роботи було визначено висновки щодо обговорених питань:
- освітній процес потребує постійного контролю і «шліфування» професійних компетентностей;
- не можна сліпо вірити гулу: довіряй, але перевіряй;
- мозок постійно повинен працювати, а не копіювати готову інформацію;
- цифрова компетентність – двигун дистанційної освіти;
- кожен з нас несе відповідальність за створення безпечного освітнього середовища;
- командна робота у будь-якій справі – це завжди запорука успіху!
До творчості учасників заходу спонукала тепла й дружня атмосфера спільної роботи і прагнення самовдосконалюватись, «бути на часі» протягом життя.
Будьте на часі!